pellatv
Live

Αργυρό μετάλλιο στο Διεθνές τουρνουά taekwondo του Βελγίου.

Στο Διεθνές τουρνουά taekwondo που πραγματοποιήθηκε 7-8 Δεκεμβρίου 2013 στις Βρυξέλες του Βελγίου η αθλήτρια του Α.Σ. taekwondo «Φίλιππος» Γιαννιτσών Εύη Γαβριηλίδου κατέλαβε τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στα 62 kg στην κατηγορία «γυναικών». Περισσότεροι από 450 αθλητές-τριες από 23 χώρες της Ευρώπης αγωνίστηκαν και έδωσαν δυναμικές μάχες για μια θέση στο βάθρο. Η Εύη Γαβριηλίδου μετά από 3 αγώνες με Ιταλία, Ολλανδία, Σουηδία έφτασε στον τελικό όπου ηττήθηκε στα σημεία με 9-7 από την πρωταθλήτρια Βελγίου που ήταν και η διοργανώτρια χώρα. Ο προπονητής της Εύης, Γιάννης Γαβριηλίδης μας είπε: «άλλη μία επιτυχία και ένα μετάλλιο για την Γαβριηλίδου Εύη που μας κάνει υπερήφανους αλλά και μας δίνει την ικανοποίηση ότι οι αθλητές-τριες μας αγωνίζονται επάξια σε μεγάλες Διεθνείς διοργανώσεις. Μετά την επιτυχία της Αμαλίας Τσεκούρα στο Διεθνές μήτινγκ της Κύπρου πριν 2 εβδομάδες ήρθε και ένα ακόμα μετάλλιο με την Εύη Γαβριηλίδου από το Βέλγιο κάνοντας υπερήφανους τον «Φίλιππο» και την πόλη μας τα Γιαννιτσά». Στο Διεθνές τουρνουά taekwondo που πραγματοποιήθηκε 7-8 Δεκεμβρίου 2013 στις Βρυξέλες του Βελγίου η αθλήτρια του Α.Σ. taekwondo «Φίλιππος» Γιαννιτσών Εύη Γαβριηλίδου κατέλαβε τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στα 62 kg στην κατηγορία «γυναικών». Περισσότεροι από 450 αθλητές-τριες από 23 χώρες της Ευρώπης αγωνίστηκαν και έδωσαν δυναμικές μάχες για μια θέση στο βάθρο. Η Εύη Γαβριηλίδου μετά από 3 αγώνες με Ιταλία, Ολλανδία, Σουηδία έφτασε στον τελικό όπου ηττήθηκε στα σημεία με 9-7 από την πρωταθλήτρια Βελγίου που ήταν και η διοργανώτρια χώρα. Ο προπονητής της Εύης, Γιάννης Γαβριηλίδης μας είπε: «άλλη μία επιτυχία και ένα μετάλλιο για την Γαβριηλίδου Εύη που μας κάνει υπερήφανους αλλά και μας δίνει την ικανοποίηση ότι οι αθλητές-τριες μας αγωνίζονται επάξια σε μεγάλες Διεθνείς διοργανώσεις. Μετά την επιτυχία της Αμαλίας Τσεκούρα στο Διεθνές μήτινγκ της Κύπρου πριν 2 εβδομάδες ήρθε και ένα ακόμα μετάλλιο με την Εύη Γαβριηλίδου από το Βέλγιο κάνοντας υπερήφανους τον «Φίλιππο» και την πόλη μας τα Γιαννιτσά».