pellatv
Live

ΧΡΥΣΟ Η ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ ΕΥΗ ΣΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ TAEKWONDO ΣΤΟ ΖΑΓΚΡΕΠ – ΚΡΟΑΤΙΑ

Με συμμετοχή 1200 αθλητών – τριων από 45 χώρες, στις 5 και 6 Νοεμβρίου 2011 πραγματοποιήθηκε στο ΖΑΓΚΡΕΠ της ΚΡΟΑΤΙΑΣ το Διεθνές Τουρνουά TAEKWONDO. Από τον Α.Σ. Taekwondo «Φίλιππος» Γιαννιτσών η Εύη Γαβριηλίδου στα -59Kgr Νεανίδων μετά από 4 αγώνες κατέλλαβε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο δίνοντας ακόμα μία φορά υποσχέσεις για το μέλλον με την πολύ καλή εμφάνισή της. Επίσης πολύ καλά αγωνίστηκε στα -52Kgr Νεανίδων η Τουλγαρίδου Κωνσταντίνα που έχασε στο 2ο αγώνα στον χρυσό πόντο, όπως επίσης και στο χρυσό πόντο έχασε και ο αθλητής Τοψίνογλου Ηλίας στην κατηγορία παίδων. Ο προπονητής Γιάννης Γαβριηλίδης μεταξύ άλλων μας είπε: συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους, όλοι, νικητές και ητημένοι απέκτησαν καλές εμπειρίες, που θα τους χρησιμεύσουν στο μέλλον. Συγχαρητήρια στην Εύη Γαβριηλίδου για την κατάκτησα της 1ης θέσης που δείχνει μία σταθερή πορεία στις διακρίσεις. Πριν 2 εβδομάδες στο Διεθνές μήτινγκ στο Βελιγράδι η Γαβριηλίδου κατέλαβε την 2η θέση και έχασε στον χρυσό πόντο. Δεν είναι λοιπόν τυχαία η επιτυχία της . Πιστεύω ότι με συνεχή προσπάθεια θα γίνει από τις κορυφαίες αθλήτριες και σε ΕυρωπαΪκό αλλά και Παγκόσμιο επίπεδο.